Zpět Kultura Úterý, 9. července 2019
Hledat Rubriky 9. 7.
Close
Inzerce
9. 7. 2019, 18:00 Ohrožuje Toy Story děti? Z obchodů musela zmizet oblíbená plyšová hračka
Lidové noviny
Jednou z hlavních postav nového Toy Story 4: Příběh hraček, je postavička Vidlík (Forky). Právě jeho plyšová podobu, která byla u dětí velmi oblíbená, musela být z hračkářství stažena. Dětem hrozilo nebezpečí udušení. V Čechách se inkriminovaná hračka zatím neprodává. Poslední Příběh hraček zatím stále sbírá výborné recenze. Do českých kin zamíří 8. srpna.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,75 +0,250%
USD 23,70 +0,287%
CHF 25,18 +0,429%
9. 7. 2019, 16:58 Horor, nebo dětský příběh? Hodinový strojek je poučný i děsivý
MF Dnes
Hororová povídka i poučný příběh pro děti. Autora populárního Zlatého kompasu, tak často přirovnávaného k Letopisům Narnie, Brita Philipa Pullmana, připomíná druhé vydání útlého díla Hodinový strojek aneb příběh na jedno natažení. Knihu vydalo Argo a přeložila Dominika Křesťanová.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 16:47 Sestry Smithovy sestoupí z Apalačských hor na Gauč ve Stromovce
Lidové noviny
Americká skupina Rising Appalachia se vrací do Prahy s novým albem Leylines. Koncert se uskuteční 10. července v novém prostoru Výstaviště Gauč ve Stromovce.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 15:00 RECENZE: Tichá a svobodná místa Pavla Zajíčka
Lidové noviny
Přestože je básník a performer Pavel Zajíček dlouhodobě nemocen, vyšlo mu nové album. Stalo se tak díky šťastnému archivnímu nálezu. Projekt Svobodná místa je společným Zajíčkovým dílem s Ivanem Acherem a Michalem Nejtkem, k nimž se připojují další hosté.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 14:55 Točí se seriál Krčín, zakladatele rybníků hraje Ondřej Veselý
MF Dnes
Osudy slavného rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan přiblíží v deseti padesátiminutových dílech historický seriál Krčín. Titulní roli si v režii Josefa Pecla zahraje Ondřej Veselý z Divadla pod Palmovkou.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 13:57 Pořád jsme Skoti, byť na dudy nehrajeme, prohlašuje kapela Mogwai
MF Dnes
Na festival Colours of Ostrava míří skotská postrocková kapela Mogwai, představí se na druhé hlavní scéně 19. července před půlnocí. Jejím frontmanem je Stuart Braithwaite, o němž se traduje, že interview nemá rád. „To není pravda, rád si o muzice popovídám. Jen v rozhovorech asi nejsem moc dobrý,“ říká do telefonu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 13:39 VIDEO: Clarinet Factory mají nový animovaný klip díky spamové schránce
Lidové noviny
Čtyřčlenný pražský dechový ansámbl Clarinet Factory, který si postupně vyšlapává svou nadžánrovou hudbou cestu nezávisle na státních hranicích, okouzlil svou společnou skladbou s Alanem Vitoušem Bird Song z alba Out of Home (2010) mladou ruskou animátorku Ekaterinu Novostrujeva a vznikl malebný animovaný klip, který zároveň uvádí první Ekaterinin autorský film The Girl - bird. Lidovky.cz jej uvádějí v premiéře.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 13:00 Marilyn Manson si zahraje jednu z hlavních postav v postapokalyptickém seriálu na motivy Stephena Kinga
Lidové noviny
V chystané televizní adaptaci postapokalyptického románu Svědectví (The Stand) ztvární jednu z hlavních postav kontroverzní rocker Marilyn Manson. Román měl již jednu úspěšnou adaptaci v roce 1994.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 11:54 Na Sheerena dorazilo v součtu víc fanoušků než na rekordní Rolling Stones
MF Dnes
Dva koncerty zpěváka Eda Sheerana přilákaly do Prahy celkem 150 tisíc diváků. Lístky na vystoupení v pražských Letňanech 7. července byly vyprodány během několika hodin, pořadatelé proto přidali v pondělí druhý koncert. Vystoupení se zařadilo mezi nejnavštěvovanější koncerty v České republice.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 11:18 Na oba koncerty Sheerana přišlo do Letňan celkem 150 tisíc diváků. Mohou se zapsat mezi největší této dekády
Lidové noviny
Dva koncerty zpěváka Eda Sheerana přilákaly do Prahy celkem 150 tisíc diváků. Lístky na vystoupení v pražských Letňanech 7. července byly vyprodány během několika hodin, pořadatelé proto přidali v pondělí druhý koncert. Vystoupení se zařadilo mezi nejnavštěvovanější koncerty v České republice. Za pořádající agenturu Charmenko CZ o tom informoval Roman Helcl.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 9:59 Opravdové hvězdy Varů? Jiří Suchý a Miloš Forman. Ještěže máme legendy
MF Dnes
Po první festivalové projekci portrétního dokumentu Jiří Suchý – Lehce s životem se prát, který ve Varech vyhrál diváckou cenu, tleskal nabitý sál do rytmu závěrečné písně Babetta.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 7:59 VIDEO: Strašák, mrtvola, pavouci. Del Toro uvádí Noční můry z temnot
MF Dnes
Strašák z polí, který ožije, mrtvola hledající svůj palec nebo bolák na těle, z něhož vylezou stovky pavouků. Takové výjevy slibuje horor Noční můry z temnot, natočený v produkci a podle scénáře Guillerma del Tora. Do kin jde 8. srpna.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 5:00 Stranger Things neslábnou. Nostalgické pomrkávání na diváka funguje i napotřetí
Lidové noviny
Stejná dávka záhad a nebezpečí. K tomu nově ale i pořádná nálož humoru. Seriál Stranger Things, televizní ekvivalent zamilovaného dopisu osmdesátým létům, se bere ještě méně vážně. Sázka vyšla - kritici označují třetí sérii za tu vůbec nejlepší. Třetí Stranger Things měly premiéru 4. července.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2019, 0:08 ANKETA: Vyberte největší hit jubilanta Karla Gotta
MF Dnes
Karel Gott slaví 14. července osmdesáté narozeniny, při té příležitosti mu vychází na čtyřech cédéčkách výběr osmdesáti písní z let 1964 až 2019. Zvolte z dvacítky těch nejlepších hit hitů. Anketu najdete na konci článku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 9. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat