Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 16. července 2020
Hledat Rubriky 16. 7.

Lidové noviny

Čtvrtek, 16. července 2020
Close
Inzerce
16. 7. 20:00 Vítězství nad covidem i nudou. Multižánrový festival Theatrum Kuks proběhne letos po devatenácté
Lidové noviny
Divadelní představení, koncerty, taneční vystoupení, land-artovou instalaci, prohlídku nové galerie loutek, literární a taneční workshop a dokonce i Braunovy sochy ve virtuální realitě - to vše nabídne letošní ročník Theatrum Kuks.Festival proběhne od 19. do 23. srpna. Letos se ponese v tématu boje a vítězství.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,32 +0,547%
USD 22,45 +1,573%
CHF 24,41 +0,410%
16. 7. 18:00 RECENZE: Oslavenec František Uhlíř obdarovává
Lidové noviny
Kontrabas má v české jazzové hudbě specifické postavení, mluví se dokonce o tzv. české kontrabasové škole. Jejími zásadními exponenty jsou dva hudebníci, kteří se po emigraci dostali do absolutní americké špičky, Miroslav Vitouš a Jiří Mráz. Jejich jen o pár let mladším vrstevníkem je František Uhlíř, hudebník také s přebohatými zahraničními zkušenostmi, po celý život ovšem svázaný (v pozitivním i negativním slova smyslu) s rodnou hroudou. Za pár dní, konkrétně 24. července, oslaví sedmdesátiny a při té příležitosti vydal autorské album s všeříkajícím názvem Story of My Life.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 16:15 Film Havel nechce být portrétem ikony, ale člověka, říká jeho režisér Slávek Horák
Lidové noviny
Celovečerní film Havel režiséra Slávka Horáka přináší příběh prvního českého prezidenta Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Snímek se soustředí na jeho bouřlivý osobní život, kterému dominuje nejen boj za pravdu, pronásledování a věznění, ale také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 16:15 Helma Toma Cruise z Top Gunu nebo oblek Dartha Vadera. Hollywood chystá obrovskou filmovou aukci
Lidové noviny
Chystaná aukce nabídne 850 předmětů z celé řady slavných filmových značek. Očekává se, že předměty mohou vynést okolo 6 milionů dolarů. Aukce proběhne online 26. a 27. srpna
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 15:45 Do kin v USA právě vstupuje Nabarvené ptáče, šokující alegorie války
Lidové noviny
Do některých kin ve Spojených státech v pátek vstupuje film Václava Marhoula Nabarvené ptáče, natočený podle stejnojmenného románu polsko-amerického spisovatele Jerzyho Kosińského. Snímek, který americká média označují za šokující alegorii války, budou diváci moci zhlédnout také prostřednictvím služby VOD (videopůjčovny na dálku).
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 14:00 Příští rok vyjde ‚pokračování’ Velkého Gatsbyho. Poodhalí více o vypravěčovi původní knihy
Lidové noviny
Letos v prosinci uplyne 80 let od smrti Francise Scotta Fitzgeralda. Tím vyprší autorská práva. Spisovatel Michael Farris Smith na příští rok chystá dějového předchůdce Fitzgeraldova nejúspěšnějšího díla, románu Velký Gatsby. Ten se zaměří na osudy mladého Nicka Carrawaye, vypravěče a hrdiny původní knihy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 11:00 Festival zná program. Na Letní filmové škole bude mít premiéru Slámova Krajina ve stínu
Lidové noviny
Slavnostní zakončení letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti doprovodí ve středu 12. srpna světová premiéra snímku Krajina ve stínu oceňovaného režiséra Bohdana Slámy. Slovenský režisér Peter Bebjak na festivalu představí svou televizní minisérii Herec, nově ohlášeným hostem akce bude americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom, autor bestselleru Chyťte Žida!. Vyplývá to z programu festivalu, který dnes organizátoři zveřejnili na webu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 5:00 RECENZE: Co obnáší jít krást koně? Povedený film se Stellanem Skarsgardem je reklamou na román
Lidové noviny
Do českých kin dorazilo severské drama se Stellanem Skarsgardem, které loni ovládlo norské filmové ceny a na Berlinale získalo ocenění za kameru.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 3. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat