Zpět MF Dnes Středa, 14. října 2020
Hledat Rubriky 14. 10.

MF Dnes

Středa, 14. října 2020
Close
Inzerce
14. 10. 16:57 RECENZE: Sherlock s emocemi a emancipovanou sestrou. To Netflixu nevyšlo
MF Dnes
Budoucnost je na nás a můj život patří mně. Nový film od Netflixu o sestře Sherlocka Holmese překypuje klišé a motivačně emancipačními výroky. Tedy přesně těmi větami, které si dívky v lavicích čmárají do sešitů a pak se jim po letech smějí. Na dobrý film to samozřejmě nestačí. Přitom sám Sherlock Holmes je často zárukou úspěchu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 16:31 Spisovatel Zábranský: Máme krotké romány, ale o to divočejší politiku
MF Dnes
Mezi českými spisovateli není David Zábranský prvním právníkem, každopádně patří mezi nejvýraznější současné autory. Každá jeho kniha nebo divadelní hra vzbudí kontroverze. Dnes žije převážně v Athénách a zanedlouho mu vyjde román Republika, kde si bere na paškál postkomunistickou společnost a politiku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 14:20 Aktualizováno Jsme v šoku, zase jsme z vládní podpory vypadli, tvrdí filmaři
MF Dnes
Vláda schválila druhou výzvu programu COVID-Kultura. Podrobnosti hodlá ministr kultury Lubomír Zaorálek zveřejnit ve čtvrtek, už nyní se však bouří filmaři. „Podle dostupných informací jsme z podpory znovu vypadli,“ vzkazují.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 13:08 Aktualizováno Na podporu kultury půjde dalších 750 milionů. Jednotlivci dostanou 60 tisíc
MF Dnes
Umělci a podnikatelé v kultuře budou moci žádat o dotaci v pokračování programu COVID kultura. Na tuto pomoc je v něm vyčleněno 750 milionů korun, program schválila vláda. Podporu budou moci dostat ti, kdo měli kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru zbytečně vynaložené náklady či nemohli kvůli opatřením pokračovat ve své umělecké nebo kulturní činnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 12:52 Připomeňte si první Český mejdan na rádiu Impuls
MF Dnes
Český mejdan s Impulsem měl v těchto dnech zaplnit pražskou O2 arenu se sestavou v čele s Paľem Haberou, Olympicem, Marií Rottrovou nebo Michalem Hrůzou. Bohužel se ale ani této hudební události nevyhnula koronavirová krize plná omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 11:43 Festival dokumentů Ji.hlava bude online, z akreditací podpoří filmaře
MF Dnes
Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava, která se koná od 27. října do 8. listopadu, bude poprvé plně online. Zahrne víc než dvě stě filmů od novinek českého i světového dokumentu přes jihokorejské či afroamerické filmy až po aktuální téma pandemie koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 9:49 Vláda schválila další podporu kultuře. Vyčlení pro ni 750 milionů
MF Dnes
Vláda ve středu schválila druhou výzvu programu COVID-Kultura, oznámil ministr kultury Lubomír Zaorálek. K dispozici bude 750 milionů korun. Podmínky pro získání pomoci mají být jednodušší než v první výzvě.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 10. 7:57 Hanč, Vrbata a zapomenutý Rath. Jejich příběh křísí film Poslední závod
MF Dnes
Bohumil Hanč a Václav Vrbata před více než sto lety zahynuli na krkonošských hřebenech. Ale co se tehdy opravdu stalo a kam zmizel třetí hrdina, Emerich Rath? Odpověď slibují tvůrci filmu Poslední závod, kde Hanče ztvární Kryštof Hádek.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 4. prosince 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat